Opis wydawcy
W tej ksiazce Drucker rozwaza, jakie prognozy przyszlosci biznesu i zarzadzania sa racjonalne, a jakie nie. Pisze, na co menedzerowie musza przygotowac sie w XXI wieku. Omawia sprawy najwazniejsze, które stanowia "byc albo nie byc" organizacji w obecnym stuleciu. Dzis potrzebne sa nowe paradygmaty zarzadzania, poniewaz swiat przechodzi zmiany duzo bardziej radykalne niz te w wieku dziewietnastym i dwudziestym.
Jak pisze sam Drucker:
,,Kazda organizacja dziala w oparciu o wlasna Teorie Biznesu, czyli zbiór podstawowych zalozen. (..) Strategia sluzy przeksztalceniu owej wlasnej Teorii Biznesu w wydajnosc (...) w wysoce nieprzewidywalnym srodowisku. (...) Ale na czym oprzec strategie w XXI wieku, w epoce gwaltownych zmian i calkowitej nieprzewidywalnosci? Czy istnieja jeszcze jakies zalozenia, na których mozna spokojnie budowac strategie organizacji, zwlaszcza biznesowej? Czy sa jeszcze jakies pewniki?
Owszem. Wydaje sie, ze istnieje co najmniej piec zjawisk, które mozna uznac za pewniki. Klopot w tym, ze sa one zdecydowanie odmienne od tych, na których przywyklismy do niedawna budowac strategie".
- Fragment ksiazki